Czy rower krossowy to faktycznie świetny wybór?

Coraz wyższą popularnością zaczynają cieszyć się w naszym kraju rowery krossowe. Mnóstwo Polaków decyduje się na ten wariant roweru, gdyż w opozycji do nie tak dawno popularnego „górala” posiada on o wiele więcej zalet.

Przede wszystkim rower ten może być użytkowany niezależnie od terenu – efektywnie sprawdzi się jednocześnie w parku, lesie albo na drodze asfaltowej. Niemniej jednak wszechstronność ta nie jest jednakże do końca taka super. Rowerem takim możemy sunąć po nieutwardzonych drogach, o ile nie są one zbyt wymagające, liczne kamienie albo korzenie mogą już sprawić duży problem. Opony są raczej delikatne i jeśli będziemy pragnęli użyć rower do tego typu jazdy, możemy się prędko rozczarować.

Warto napomknąć także o tym, iż rowery kross nie za dobrze sprawdzają się w momentach ostrych podjazdów, powiększone koła i dodatkowo kierownica, która wymusza niejako prostą sylwetkę, znacznie to komplikuje. Kierownica taka jest jednak zaletą w przypadku innych osób, mianowicie tych, które potrzebują roweru sprawdzającego się w przypadku ludzi cierpiących na bóle kręgosłupa czy szyi – wyprostowana pozycja jest wtedy przydatna. Rower krossowy z łatwością można zamienić w rower trekkingowy – wystarczy zakupić odpowiednie elementy dodatkowe. Rower ten doskonale spełni swoje zadanie jako dwukołowiec wykorzystywany do rekreacyjnych wycieczek. Jeśli zależy nam na tym, aby uprawiać sport na rowerze, to zdecydowanie lepiej wziąć pod uwagę różnorodne inne typy rowerów, które w tym celu sprawdzą się zdecydowanie lepiej. Należy wspomnieć również o tym, że na rowerze krossowym rozpędzić się jest znacznie łatwiej, tak jak podtrzymać jednostajną prędkość.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*