Depilacja laserowa – wskazania i zalety zabiegu

Wiele osób zmaga się z codzienną depilacją różnych części ciała. Proces ten pochłania nie tylko wiele energii, ale również mnóstwo czasu. Ponadto aż połowa osób, które przeprowadzają depilację metodami tradycyjnymi cierpi z powodu wrastających włosków. Odpowiedzią na te problemy jest depilacja laserowa, która jest już dostępna dla każdego z nas.

Wskazania do przeprowadzenia depilacji laserowej

Depilacja laserowa dedykowana jest wszystkim tym, którzy:

 • codziennie poświęcają czas na depilację tradycyjną,

 • chcą zawsze czuć się komfortowo i pewnie,

 • cierpią z powodu przykrej przypadłości jaką jest zapalenie mieszków włosowych,

 • wrastające włoski uważają za niechciane i bolesne.

To tylko niektóre wskazania do wykonania zabiegu depilacji laserowej, może ona być również zaleceniem od lekarza specjalisty.

Depilacja laserowa – przeciwwskazania

Warto wiedzieć, że istnieją przeciwwskazania do wykonania depilacji laserowej. Są to:

 • rany w miejscu, które ma być poddane depilacji,

 • bielactwo/ łuszczyca,

 • ciąża i karmienie piersią,

 • przyjmowanie retinoidów,

 • skóra opalona oraz opalona – samoopalaczem,

 • choroby nowotworowe,

 • przyjmowanie leków z grupy tetracyklin,

 • liczne przebarwienia na skórze,

 • grzybicze i bakteryjne zmiany skórne,

 • infekcje w obszarze ciała, który ma być poddany zabiegowi depilacji,

 • przyjmowanie leków światłouczulających, czyli m.in. zwalczających trądzik oraz antydepresyjnych.

Wiedzmy jednak, że zabieg jest możliwy do przeprowadzenia po ustąpieniu ran, po zakończonej ciąży i karmieniu piersią. Również przyjmowanie retinoidów zakończone kilka miesięcy przed depilacją laserową sprawia, że jest ona możliwa do wykonania.

W przypadku przebytej wcześniej choroby nowotworowej powinniśmy bezwzględnie udać się do naszego lekarza prowadzącego oraz dermatologa aby ustalić wspólnie czy przeprowadzenie tego typu depilacji jest bezpieczne i możliwe do wykonania.

W przypadku występowania licznych przebarwień na skórze ostateczną decyzję dotyczącą przeprowadzenia zabiegu podejmuje lekarz dermatolog. Również wyleczenie zmian skórnych, zarówno grzybiczych, jak i bateryjnych, powoduje, że depilacja laserowa może być przeprowadzona u danego pacjenta.

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Po przybyciu do gabinetu zostaniemy zapytani o to czy przyjmujemy jakieś leki oraz suplementy, specjalista przekaże nam do wypełnienia ankietę, którą chwilę później bacznie przestudiuje oraz omowi z nami wszelkie wątpliwości. Jeżeli nie będzie przeciwwskazań do wykonania zabiegu, możemy być poddani laseroterapii bezzwłocznie. Zanim specjalista przystąpi do depilacji, przeprowadzi próbę lasera na niewielkim skrawku naszej skóry. W jakim celu? Po pierwsze będzie miał możliwość oceny czy nasza skóra nie jest zbyt wrażliwa na działanie lasera, a po drugie sprawdzi jaka moc lasera będzie odpowiednia dla naszego typu skóry. Urządzenie do depilacji laserowej Vectus wykonuje to zadanie za pomocą zaawansowanego czytnika Skintel. Jest to bardzo istotne ponieważ zasadą jest, że moc lasera ustawiana jest na najniższy możliwy poziom.

Czas trwania zabiegu depilacji laserowej uzależniony jest od wielkości obszaru ciała, który będzie obejmowany zabiegiem. Czas ten wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Po wykonanym zabiegu depilowany obszar zostanie starannie nawilżony i posmarowany specjalistycznym kremem lub żelem łagodzącym podrażnienia.

Aby depilacja laserowa była skuteczna, powinniśmy odbyć od trzech do sześciu zabiegów tworzących jedną serię. Odbycie całej serii zabiegów daje nam możliwość pozbycia się aż do 95% niechcianego owłosienia w konkretnym obrębie ciała. A co z pozostałymi włoskami? Są one nieliczne ale jednak są. Pojawiają się one w ciągu kilku miesięcy do roku od czasu odbycia ostatniego zabiegu. Są to niesforne włoski, które nie były w fazie wzrostu w momencie wykonywania ani jednego zabiegu. Jak się ich zatem pozbyć?

Oczywiście, że jest to możliwe. Istnieje bardzo proste rozwiązanie. Po ukazaniu się pojedynczych włosków wystarczy odbyć jeden zabieg depilacji laserowej, a całe niechciane owłosienie zniknie na długie lata, pozostawiając nieskazitelnie gładką skórę. powiedziała Aleksandra Jaśkowska, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

Ból a depilacja laserowa

Warto wiedzieć, że osoby posiadające bardzo niski prób bólu mogą odczuwać pewnego rodzaju dyskomfortu, szczególnie przy usuwaniu włosków z dwóch partii ciała – strefy bikini oraz pach. Jednakże depilacja laserowa nie należy do zabiegów bolesnych.

Depilacja laserowa bikini oraz depilacja laserowa pach to zabiegi, przy których osoby najbardziej wrażliwe na ból mogą odczuwać nieznaczny dyskomfort. Osoby, które przeszły serię zabiegów laserowych zgodnie twierdzą, że odczucie bólu było im obce podczas poddawania się zabiegowi. Laser do depilacji Vectus działa nie tylko bardzo skutecznie, ale również bezpiecznie i niezwykle łagodnie.

Przygotowanie do zabiegu

Oprócz wskazówek, o jakich mogą Państwo przeczytać w ustępie dotyczących przeciwwskazań względnych oraz bezwzględnych, istotne jest przygotowanie skóry do zabiegu w przeddzień zabiegu. Miejsce, które zostanie poddane depilacji laserowej należy jak najdokładniej ogolić. Możemy to zrobić dzień przed zabiegiem lub w dniu zabiegu.

Jak pielęgnować skórę po zabiegu?

O wszystkich wskazaniach i przeciwwskazaniach pozabiegowych powinniśmy zostać szczegółowo poinformowani przez personel medyczny w ośrodku, w którym odbyliśmy zabieg depilacji laserowej. Przez okres kilku dni po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, a miejsce, na które działał laser może być nieco obrzęknięte. Jeżeli wystąpią takie objawy niepożądane, warto sięgnąć po kremy łagodzące dolegliwości, takie jak na przykład Alantan plus czy też Penathen. Przez kilka tygodni powinniśmy zrezygnować z dobrodziejstw basenów oraz sauny.

Wskazówki dotyczące depilacji laserowej

Depilacja laserowa powinna być wykonana w miesiącach jesiennych lub zimowych. Specjaliści podkreślają, że jest to bardzo istotne.

Nadmierne działanie promieni słonecznych może podrażnić depilowany obszar ciała oraz doprowadzić do powstania nieestetycznych przebarwień. Jeżeli jednak zabieg odbywany latem, bezwzględnie powinniśmy sięgnąć po kremy z najwyższym filtrem przeciwsłonecznym UVA. Warto również wiedzieć, że depilację laserową zawsze warto skonsultować z dermatologiem, który najlepiej oceni stan naszej skóry oraz całego organizmu, opiniując możliwość poddania nas działaniu tego nowoczesnego urządzenia.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*