Dlaczego warto przekonać dziecko do jazdy w ochraniaczach?

Jazda na rolkach czy rowerze choć przyjemna, bywa czasami bardzo niebezpieczna. Szczególnie dla dzieci, które mają ograniczoną jeszcze orientację w terenie, problemy z koncentracją i prawidłowym oszacowaniem odległości. Bardzo często niebezpieczeństwo dla dzieci poruszających się na rolkach, wrotkach czy innych pojazdach stanowią także inni uczestnicy ruchu, którzy nie są wystarczająco uważni i brakuje im tak zwanej „wyobraźni”. Dlatego też bardzo ważne jest, aby wyrobić w dzieciach prawidłowe nawyki – podczas poruszania się rowerze czy rolkach powinni posiadać one odpowiednio dobrane ochraniacze, jak również kask. Jest to bardzo ważne, aby byli w pełni bezpieczni, a jazda nie skończyła się nieprzyjemnościami.

Ochraniacze na rolki – jak wyrobić w dziecku nawyk ich zakładania?

Czasami dzieci nie chcą już od samego początku korzystać z ochraniaczy. Warto więc zastanowić się i porozmawiać z dzieckiem na temat przyczyn takiego zachowania. Warto podkreślić, że ochraniacze na rolki czy inny sprzęt nie są powodem do wstydu (niestety wiele dzieci wciąż wyśmiewa przymus ich zakładania), a raczej powodem do dumy ze względu na dbanie o swoje bezpieczeństwo. Świetnym rozwiązaniem jest włączenie dziecka w zakupy i wybór odpowiednich ochraniaczy – dzięki temu można wybrać zarówno produkt, który spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa i pod względem jakości zadowala rodzica, ale również podoba się samemu dziecku. Ochraniacze na rolki, które są w ulubionym kolorze dziecka bądź posiadają ciekawe nadruki są z pewnością o wiele bardziej atrakcyjne dla dziecka – dzięki temu znacznie zwiększa się prawdopodobieństwo, że pociecha będzie je chętnie nosiła. Warto również wspomnieć dziecku, że bardzo często ochraniacze mogą jednocześnie spełniać funkcję ozdobną i idealnie dopasowywać się do stroju czy charakteru dziecka – osoba, która nosi takie ochraniacze z pewnością wygląda także bardzo modnie i zwraca na siebie uwagę.

Warto dać dziecku dobry przykład

Często rodzice wymagają od dziecka stosowania się do określonych reguł i zasad (w tym przypadku właśnie noszenia ochraniaczy), natomiast sami nie dają im dobrego przykładu. Jeśli rodzic sam nie przestrzega ustalonych przez siebie zasad – w dużej mierze przyczynia się do tego, aby dziecko również ich nie szanowało. Dlatego wszyscy rodzice powinni dawać swoim dzieciom dobry przykład i sami zakładać ochraniacze na rolki czy rower oraz kask. Nie ma w tym żadnego powodu do wstydu – dobry rodzic daje świetny przykład, nie tylko swoim dzieciom, ale również innym rodzicom oraz ich pociechom. Znacznie zwiększa również w ten sposób swoje własne bezpieczeństwo.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*