Mata masująca Body Shape Casada – cena, opinie

Udoskonalony przepływ informacji, jaki zawdzięczamy rozwojowi techniki i cywilizacji sprawił, że społeczeństwo jest coraz bardziej świadome własnego ciała, zdrowia oraz chorób, jakie mogą je trapić. Coraz powszechniejszym problemem w krajach wysoko rozwiniętych są problemy bólowe związane ze wszystkimi odcinkami kręgosłupa. Składa się na to wiele czynników: niezdrowy tryb życia, jaki prowadzimy ma w tym przodujące znaczenie. Zbyt mało się ruszamy, a większość doby spędzamy w pozycji unieruchomionej i wymuszonej, najczęściej siedzącej. I chociaż nam jest tak wygodnie, to dla naszego organizmu taka pozycja jest zupełnie niezdrowa.

W poszukiwaniu rozwiązań w walce z bólem, sięgamy najczęściej po środki przeciwbólowe. Należy jednak pamiętać, że wcale nie są one tak dobre, jak zachwalają je reklamy. Tabletki przeciwbólowe bardzo przeciążają nasz układ trawienny, a także mogą negatywnie wpływać na pracę nerek. Dlatego należy poszukiwać innych metod odnośnie walki z bólem. Takim sposobem jest między innymi masaż, a porozmawiamy o tym z przedstawicielem handlowym firmy Clavam, panią Magdą Jaworską.

Dla kogo masaż?

Na samym początku zapytaliśmy panią Magdę, dla kogo w ogóle jest polecany masaż oraz jakie wskazania są odpowiednie do rozpoczęcia właśnie takiej kuracji.

„Istotą masażu jest jego wielofunkcyjność.” Zaczyna pani Magda. „Jest on idealny zarówno dla osób w podeszłym wieku, dla ludzi dojrzałych, a także dla nastolatków, dzieci i niemowląt. Terapeutyczny wpływ masażu jest bardzo często pomijany w dzisiejszym pędzącym, zabieganym świecie. Masaż to nie tylko ulga dla zmęczonego ciała, to także rytuał dla duszy, chwila, która możemy poświęcić wyłącznie dla siebie, dopieszczając sobie na tyle, na ile to możliwe. W taki sposób dbamy nie tylko o ciało, ale i o duszę, psyche. Co więcej, w przypadku dzieci i maluszków, pod warunkiem, że masaż wykonuje rodzic, nawiązuje się niezwykle głęboka więź rodzic-dziecko. Mały człowiek nie tylko odkrywa swoje ciało, rozwija też funkcje poznawcze i odkrywa nowe możliwości.” Opowiada pani Magda. „Masaż jest polecany szczególnie w stanach wzmożonego napięcia mięśniowego, przewlekłych stanach bólowych, przebytej lub trwającej rekonwalescencji po zabiegach czy złamaniach. Masaż jest prawdziwym dobrodziejstwem dla naszego organizmu: pozytywnie wpływa na układ krążenia, zapobiegając zastojom krwi żylnej w tkankach, poprawia trofikę mięśni, poprzez zwiększenie przepływu przez rozcierane struktury, a co za tym idzie, lepsze zaopatrzenie miejscowe w tlen i składniki odżywcze, co sprzyja procesom odnowy i rekonwalescencji. Co więcej, łagodzi stany bólowe, poprawia ogólne samopoczucie i ma kojący wpływ. Zapobiega zastojowi limfy, wpływa na metabolizm tkankowy a także poprawia koloryt skóry.”

Następnie zapytaliśmy panią Magdę, jaki wpływ ma połączenie wibracji i ciepła w zabiegu terapeutycznym, jakim jest masaż.

„Obydwa te środki mają przede wszystkim za zadanie walkę z bólem.  Wibracje w połączeniu z ciepłem potęgują efekt terapeutyczny, rozluźniając zbyt napięte tkanki, co już przynosi ulgę, w przypadku kiedy zbyt napięte struktury uciskają na przykład nerwy i ich ujścia tuż przy kręgosłupie. Dodatkowo ciepło powoduje, że naczynie krwionośne się rozszerzają, a więc miejsce jest lepiej odżywione, a ból ustępuje. Nie bez powodu ciepło i masaż jest używany od dawna w zabiegach rehabilitacyjnych.”

Rewolucja w masażu: mata masująca Body Shape

Zaciekawieni poprosiliśmy, aby pani Magda z firmy Clavam przybliżyła nam fenomen maty wibracyjnej Body Shape, na co pani Magda z chęcią przystała.

„Mata masująca Body Shape to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcieliby korzystać z masażu o każdej porze i w każdym miejscu. Szczególnie polecamy ją dla osób, które z przyczyn zdrowotnych nie mogą mieć masażu ręcznego. Przyda się również dla osób zawodowo pracujących w pozycjach wymagających dla kręgosłupa: na przykład cały czas siedząc, jak kierowcy samochodów ciężarowych lub stojąc, jak ekspedienci lub ekspedientki. Niezawodna w każdym domu, idealna na prezent z okazji Dnia Matki, Babci, Dziadka, Ojca, urodzin czy bez okazji. Mata wibrująca Body Shape Casada posiada aż dziesięć center wibracji, które zostały pogrupowane w pięć intuicyjnych stref masażu. Dzięki temu możemy wybrać program masażu automatyczny lub manualny: wówczas sami możemy wybrać, którą strefę chcemy poddać zabiegowi masażu.”

Pani Magda przybliżyła nam rozmieszczenie punktów wibrujących, które odpowiadają na macie ułożeniu poszczególnych odcinków ciała, ze szczególnym uwzględnieniem:

  • Odcinka szyjnego kręgosłupa
  • Odcinka piersiowego kręgosłupa
  • Odcinka lędźwiowego kręgosłupa
  • Nóg
  • Stóp

Ostatnie dwie funkcje są szczególnie przydatne w bólach promieniujących, na przykład dla osób cierpiących na rwę kulszową. Czas masażu każdego segmentu to piętnaście minut.

Mobilność i wygoda

Następnie zapytaliśmy, czy mata pobiera dużo prądu i czy potrzebujemy jakiegoś specjalnego wejścia do niej, aby dostarczać energię.

„Nie potrzebujemy żadnych dodatkowych urządzeń. Mata ma wbudowany akumulator samochodowy, co stwarza możliwość korzystania z niej nawet kiedy nie mamy dostępu do gniazdka, a także w podróży. Jedyną rzeczą, którą potrzebujemy, to w miarę równa powierzchnia, na której możemy rozłożyć matę, aby w pełni oddać się zabiegowi relaksacyjnemu. Co więcej, wszystkie ustawienia dokonamy za pośrednictwem specjalnego pilota dołączonego do maty. Intuicyjne przyciski i czytelność stanowią jego ogromną zaletę. Poszczególne strefy masażu zostały zaznaczone na sylwetce człowieka, dzięki czemu bez trudu wybierzemy miejsce, na które chcielibyśmy dzisiaj poświęcić szczególną uwagę.”

A co z ciepłem? Czy mata cały czas grzeje?

„Wprowadziliśmy możliwość regulacji cieplnej. Na macie znajdują się dwa ośrodki grzania, które można w każdej chwili wyłączyć, korzystając z odpowiedniego przycisku na pilocie. Dzięki temu mamy pewność, że zabieg będzie komfortowy dla naszych klientów i że każdy będzie mógł dopasować zabieg do swoich potrzeb i możliwości.”

Zaciekawieni zapytaliśmy, jak wiele miejsca zajmuje mata podczas użytkowania i w jaki sposób powinno się ja przechowywać.

„Mata ma wymiary 176 centymetrów na 61, a więc można śmiało powiedzieć, że ma rozmiary uniwersalne na każdego z nas. Doskonale sprawdzi się dla wszystkich osób, bez względu na wzrost czy wagę. Natomiast po odbytym zabiegu, matę należy zwinąć w rulon i w takiej pozycji odłożyć, na przykład do szafy, pod łóżko i odstawić w kąt. Jest to ogromne ułatwienie, gdyż oszczędza się miejsce i przestrzeń w domu, co jest niezwykle istotne, szczególnie w sytuacji, kiedy mamy do dyspozycji bardzo niewielki metraż.”

Gdzie kupić matę masującą Body Shape?

Zaintrygowani zapytaliśmy, w jakim sklepie moglibyśmy nabyć matę masującą Body Shape Casada.

„Oryginalny komplet możemy nabyć jedynie na firmowych pokazach organizowanych przez firmę. Często spotykamy się też z tańszymi zamiennikami, których sprzedawcy sugerują, że sprzedają te same produkty w o wiele niższej cenie. Niestety, opinie są jednoznaczne: są to podróbki. Oryginalna mata wibracyjna Body Shape Casada to koszt rzędu 10 700 złotych. Opinia, która przeważa u klientów, którzy dokonali u nas zakupu, jest jednoznaczna: mata jest zdecydowanie warta swojej ceny, a co więcej, bezawaryjna. Jako forma dajemy na nasze produkty aż pięć lat gwarancji, czyli o trzy więcej, niż standardowo.”

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*