Odżywka do rzęs – czy warto?

Sposób na długie, piękne rzęsy

Każda kobieta marzy o wachlarzu na oczach, pięknych, długich oraz przede wszystkim gęstych rzęsach. Obecnie na rynku istnieje wiele odżywek do rzęs. Zastanawiasz się czy warto je stosować, jak to robić i czy faktycznie dają wymarzone efekty, które zapewniają producenci?

Odżywki do rzęs to nie tylko sposób na wymarzone, hipnotyzujące spojrzenie, ale również pomoc dla rzęs, które osłabione są poprzez zabiegi kosmetyczne lub przez używanie mascar, które znacznie rzęsy osłabiają.

Dobrze dobrana odżywka zapewni:

 • Dłuższe rzęsy,
 • Gęste rzęsy,
 • Mocniejsze i bardziej trwałe włoski,
 • Rzęsy stają się ciemniejsze,
 • Włoski są odżywione.

Odżywki do rzęs – jaką wybrać

Obecnie na rynku jest szeroki wybór serum do rzęs, różnią się one składem oraz ceną. Musisz jednak pamiętać o regularnym stosowaniu odżywek, tylko wtedy zobaczysz oczekiwane rezultaty. Na efekt również musisz poczekać, nie zobaczysz go z dnia na dzień, a dopiero po kilku tygodniach. Niektóre odżywki po regularnym stosowaniu dają naprawdę rewelacyjne, spektakularne efekty.

Wybierając odżywkę do rzęs musisz brać pod uwagę przystępna cenę, skuteczność, pozytywne opinie innych kobiet używających serum, a również ważne jest bezpieczeństwo oraz łatwość w aplikacji odżywki. Wybierając odżywkę do rzęs zwracaj uwagę na skład kosmetyku, najlepiej, żeby miała składniki pochodzenia naturalnego oraz powinna posiadać testy kliniczne, badania dermatologiczne oraz okulistyczne, aby zapobiec niepożądanemu podrażnieniu oczu i powiek, które są bardzo wrażliwą częścią naszego ciała.

W skrócie, przy wyborze serum pobudzającego porost rzęs powinnaś zwrócić uwagę na:

 • Skład kosmetyku,
 • Testy kliniczne i konsumenckie,
 • Łatwość aplikacji – najlepiej w formie eyelinera,
 • Odżywka powinna się dobrze i szybko wchłaniać,
 • Skuteczność serum,
 • Szybkość działania odżywki.

Serum do rzęs – kiedy widać pierwsze efekty

Na efekty trzeba poczekać, nie widać rezultatów po kilku dniach, a dopiero po kilku tygodniach, średnio po miesiącu kuracji. Musisz uzbroić się w cierpliwość. Najlepiej robić co miesiąc zdjęcie swoich rzęs, później możesz porównać rezultaty, które na pewno Cię zaskoczą.

Pamiętaj o tym, że rzęsy rosną od 4 do 6 tygodni, po czym wypadają, a na ich miejsce wyrastają nowe rzęsy. Dlatego tak ważne jest regularne używanie odżywek do rzęs. Serum powinnaś stosować codziennie przez długi okres czasu, jeżeli chcesz na długo cieszyć się pięknymi rzęsami.

Warto po półrocznej kuracji odżywką do rzęs zrobić sobie krótką przerwę, aby nie przyzwyczaić rzęs do serum, ponieważ, gdy włoski się do odżywki przyzwyczają po długotrwałym czasie stosowania, to przestaną na kosmetyk reagować. Polecana jest miesięczna przerwa, po czym powrócenie do kuracji i ponowne stosowanie odżywki. W czasie tej przerwy porost rzęs, ich gęstość i trwałość możesz również wspomóc olejkiem rycynowym lub olejkiem arganowym.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*