Ślubny biznes – co się na to składa?

Przedsiębiorstwa obsługujące śluby to charakterystyczne spółki dbające o to, aby ten najważniejszy dzień życia przebiegł w niezapomnianej atmosferze. Jeśli komuś zależy na tym, aby mieć ślub i wesele jak z bajki, powinien czym prędzej zgłosić się do przedsiębiorstwa zajmującego się profesjonalną obsługą ślubów i wesel. Jeszcze kilkanaście lat temu mało kto wierzył, że pomysł z tego typu biznesem może wypalić. Minęło trochę czasu i okazało się, że biznes weselny jest jednym z najbardziej opłacalnych na rynku. Niejeden przedsiębiorca, prowadzący biznes weselny po trzech latach działalności mógł kupić sobie mieszkanie lub nowy samochód. W skład usług przedsiębiorstwa weselnego wchodzą między innymi:

  • fotograf ślubny z profesjonalnym sprzętem do wykonywania zdjęć
  • osoba dekorująca kościół na czas wesela i dbająca o wystrój sali weselnej
  • osoba wykonująca ozdoby weselne
  • konsultantka w sprawie wyboru menu i sukni ślubnej

Często zdarza się, że wszystkie te funkcje sprawuje jedna lub dwie osoby. Małe przedsiębiorstwa weselne chcą zarobić, więc nie ma zbyt wielkiego sensu zatrudnianie zbyt dużej liczby osób, bo wtedy trzeba dzielić się zarobioną kasą z innymi. A przecież zawsze lepiej dla przedsiębiorcy, gdy wszystko zagarnia sam.

O weselnych biznesach

Cała tradycja prowadzenia przedsiębiorstw zajmujących się organizacją i obsługą wesel przywędrowała do nas z Zachodu. W dawnych latach organizacją wesela zajmowała się wyłącznie Para Młoda na spółkę z rodzicami. Teraz, jeśli ma się ku temu fundusze, można zatrudnić cały zespół ludzi, dla bajkowych efektów uroczystości niektórzy są w stanie zrobić prawie wszystko. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, także współczesna fotografia ślubna jawi się na o wiele wyższym poziomie, niż przed laty. Z pomocą doradcy można nabyć wreszcie suknie ślubne, które nie deformują kobiecych sylwetek i podkreślają zalety urody, zamiast je oszpecać. Jeśli przyszła Pani Młoda odwiedza salon ślubny z doradcą do spraw wizualnych, ma szanse wybrać suknię swoich marzeń, dopasowaną do warunków zewnętrznych, a nie tylko do gustu opartego na wyobrażeniach.

Ceny za usługi

Są naprawdę różne. Wiele zależy od renomy, jaką cieszy się wybrany przedsiębiorca weselny. Firmy weselne z ugruntowaną pozycją na rynku cenią się najwyżej. Jeśli Parze zależy na w miarę niskich kosztach wesela i ślubu – zawsze można zwrócić się do początkujące firmy z dziedziny obsługi ślubnej. Upusty są możliwe, ale nie sięgają one zbyt niebotycznych sum, bo wesele samo w sobie jest przecież dużym wydatkiem.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*