Srebro koloidalne jako surowiec farmaceutyczny

Srebro koloidalne jest to preparat, silnie rozdrobnionego srebra z białkiem lub żelatyną. Produkt występuje też pod nazwą kolargol, korgol, srebro koloidowe. Jest to surowiec farmaceutyczny, sprzedawany w aptekach. Preparat powinien zawierać nie mniej niż 70% srebra. Ma on formę ciemnoszarych płatków o metalicznym połysku lub ciemnoszarego krystalicznego proszku o odcieniu fioletowym. Kolargol powoli rozpuszcza się w wodzie z wytworzeniem roztworu koloidalnego. Stosowany jest on przy produkcji leków recepturowych. Przede wszystkim, produkt ten charakteryzuje się silnym działaniem wirusobójczym, grzybobójczym oraz bakteriobójczym. Srebro koloidalne stosowane jest w dermatologii, urologii oraz okulistyce. Za pomocą tego surowca farmaceutycznego sporządzane są leki apteczne, takie jak:

  • krople do nosa,
  • krople do oczu,
  • krople do uszu,
  • maści,
  • roztwory,
  • zasypki.

Srebro koloidalne jako suplement diety

Srebro koloidalne w odpowiedniej dawce charakteryzuje się pozytywnym działaniem na ludzki organizm. W suplementach diety, używany jest rozcieńczony roztwór srebra koloidowego. Kolargol wpływa pozytywnie na organizm, który walczy z przeziębieniami, wirusami oraz infekcjami. Podnosi jego odporność. Dodatkowo, poprawia on stan skóry trądzikowej. Srebro koloidalne oczyszcza skórę z nadmiaru sebum oraz działa na nią bakteriobójczo. Stwarza niekorzystne środowisko dla rozwoju bakterii. Skutecznie kolargol odkaża wszystkie rany. W tym celu najlepiej użyć srebro koloidalne w formie sprayu. Aplikacja produktu jest niezwykle prosta. Wystarczy niewielką ilość produktu użyć, aby cieszyć się pozytywnymi efektami jego działania. Warto również dodać, iż dzięki temu preparatowi, blizny potrądzikowe goją się znacznie szybciej. Srebro koloidalne przyjmowane doustnie leczy również organizm w przypadku zatruć pokarmowych. Kolargol wspomaga walkę z alergią. Dodatkowo, podnosi on poziom energii w ciągu dnia i likwiduje uczucie apatii oraz przemęczenia.

Suplement diety a surowiec farmaceutyczny

Występują istotne różnice pomiędzy srebrem koloidalnym stosowanym w surowcach farmaceutycznych i w suplementach diety. Przede wszystkim srebro koloidowe w tych dwóch formach, występuje w innym stężeniu. Kolargol jako surowiec farmaceutyczny, może być stosowany wyłącznie od zewnątrz, gdyż stężenie srebra w nim jest bardzo duże. Z kolei srebro koloidalne, jako suplement diety może być już stosowane od wewnątrz, w formie doustnej. Preparat ten charakteryzuje się wieloma pozytywnymi cechami, z tego względu z powodzeniem może być stosowany w przypadku wielu schorzeń.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*