Witamina C dostarczana dożylnie

Witaminy to niezbędne substancje potrzebne do sprawnego funkcjonowania każdego człowieka. Jedną z najważniejszych witamin jest witamina C, która ma bardzo szerokie zastosowanie. Witamina C niestety nie może być samodzielnie produkowana przez człowieka. Przyjmowanie witaminy jest możliwe tylko z zewnątrz, do głównych sposobów pobierania witaminy C należą:

  • spożywanie świeżych owoców i warzyw (bogatych w witaminę C)
  • przyjmowanie suplementów (tabletki z witaminą C)
  • witaminowe wlewy dożylne

Witamina C powinna być dostarczana do organizmu ludzkiego każdego dnia, zwłaszcza przez osoby ciężko pracujące, mające duży wysiłek fizyczny i przez kobiety karmiące lub będące w ciąży.

Dożylne wlewy witaminy C

Dożylne wlewy witaminy C mają wielu zwolenników jak i przeciwników, polegają na dostarczeniu dużej ilość kwasu askorbinowego do organizmu ludzkiego. Witamina C pozwala szybciej wyleczyć różne infekcje wirusowe, wzmacnia odporność, jest silnym antyoksydantem oraz hamuje procesy starzenia. Witamina C nie jest lekiem na choroby, nawet, jeśli jest podawana dożylnie.

Witamina C w postaci dożylnych wlewów jest pewnego rodzaju środkiem wspomagającym leczenie wielu schorzeń. Dużo osób opowiada się za tym, że wlewy z witaminy C skutecznie leczą raka. Takie stwierdzenie jest błędne, bowiem witamina C pomaga w zwalczaniu choroby, sprawia, że pacjent przez nią łatwiej przechodzi, ale nie potrafi jej całkowicie usunąć i zatrzymać.

Dożylne dostarczanie witaminy C w postaci wlewu askorbinianu sodu jest bardzo dobrze tolerowane przez organizm ludzki. Takie sposób przyjmowania witaminy C gwarantuje duże stężenie witaminy w osoczu. Kroplówki w postaci witaminy C dostarczane są osobom po przeszłych operacjach, infekcjach i innych chorobach. Wielokrotnie stosowane są w medycynie konwencjonalnej, jako uzupełniające leki na nowotwory.

Korzyści płynące z przyjmowania dożylnego witaminy C

Według przeprowadzony badań udowodniono kilkanaście korzyści pochodzących z dożylnego przyjmowania witaminy C. Dostarczanie wlewów z witaminy C w ilości 2-3 gram na dobę pozwala:

  • zmniejszyć ryzyko wystąpienia choroby nowotworowej
  • zmniejszyć ryzyko pojawienia się chorób układu krążenia
  • skutecznie obniżyć ciśnienie krwi
  • zmniejszyć ryzyko pojawienia się choroby oczu – zaćmy
  • zmniejszyć frakcję cholesterolu złego
  • zmniejszyć ryzyko chorób serca i układu naczyniowego

Dożylne wlewy z witaminy C są również stosowane na choroby bakteryjne i wirusowe np. świnka, odra, tężec i polio. Według badań krwinki nasycone dużą ilością witaminy C skutecznie hamują rozwój drobnoustrojów. Wlewy witaminowe można łączyć z antybiotykami przy wielu infekcjach (przeziębienie, grypa), a także przy zatruciach tlenkiem węgla lub ołowiem, reakcjach alergicznych i grzybiczych.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*