Właściwości medyczne i kosmetyczne jagły

O tym, że kasza jaglana jest bardzo zdrowa można dowiedzieć się nie jedynie od naszych babć czy mam, lecz także z różnego rodzaju źródeł internetowych, a dodatkowo z książek albo magazynów. Warto poznać kaszę jaglaną, by móc przekonać się do systematycznego używania jej podczas przygotowania posiłków dla całej rodziny.

Kasza robiona z prosa bogata jest w witaminy a także pierwiastki. W rezultacie zaleca się ją konsumować osobom mającym problemy ze zbyt wysokim poziomem ldl we krwi, a także tym, którzy profilaktycznie pragną dbać o serce. Jest kluczowym produktem spożywczym, który poleca się stosować w czasie jesieni i zimy – pomaga skutecznie ochraniać organizm. Posiada ona bowiem właściwości pobudzające układ immunologiczny, a oprócz tego posiada właściwości rozgrzewające. Nie ma znaczenia jakiego rodzaju danie zostanie przygotowane z kaszy, z całą pewnością będzie to świetny posiłek dla całej rodziny. Dzięki zawartemu w kaszy krzemowi, produkt ten polecany jest tym, którzy chcą profilaktycznie dbać o stan swoich kości, a także wszystkim tym, którzy są po złamaniach i innych urazach – kasza pomaga szybko się zregenerować. Jagła jest lekkostrawnym produktem, dlatego wprowadza się ją zwykle jako pierwszy produkt zbożowy do diety niemowląt.

Na właściwościach zdrowotnych jednakże się nie kończy. Spożywanie kaszy z prosa wpływa również na wygląd. Regularne konsumowanie kaszy pomaga polepszyć wygląd cery, włosów oraz paznokci. Warto korzystać z przepisów na dania z kaszy jaglanej, by móc przygotowywać ją na wiele różnorodnych i pysznych sposobów.

Więcej na: źródło

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*