Wszystko, co warto wiedzieć o ziołach szwedzkich

Zioła szwedzkie do mieszanka z darów natury, która pomaga zwalczać różne choroby. Można podać infuzję w przypadku bólu lub problemów w przewodzie pokarmowym, w celu normalizacji trawienia, pomaga oczyścić wątrobę i krew, a niektórzy twierdzą, że były skuteczne w leczeniu drożdżycy Candida.  Potwierdzono, że, zioła szwedzkie mogą być pomocne w leczeniu alergii, chorób skóry i hemoroidów. Mieszanka ziół szwedzkich była również stosowana, jako łagodny środek przeczyszczający.

Przyjmowanie mieszanki tonizującej może pomóc osobom cierpiącym na stany zapalne, takie jak zapalenie stawów, obrzęk stawów i zwichnięcia. Istnieją również opinie, świadectwa i zalecenia, że te specyficzne nalewki ziół mogą oczyścić organizm z toksyn. Ponadto, przyjmowanie goryczy, którą charakteryzują się zioła szwedzkie pomaga radzić sobie z objawami niektórych chorób przewodu pokarmowego takich jak:

 • Nudności,
 • Wymioty,
 • Brak apetytu,
 • Ciężkość na żołądku,
 • Wzdęcia,
 • Zgaga,
 • Zaparcia.

Historia ziół szwedzkich

Nazwa ziół początkowo jest kojarzona z ich Szwecji, ale tak nie jest. Nazwa pochodzi od szwedzkich lekarzy dr Clausa (Klaus) Samst. Mówi się, że eliksir jest dziełem szwajcarskiego lekarza, doktora Phillipusa Paracelsusa, który praktykował w XVI wieku. Jednak dopiero w XVIII wieku zostały oficjalnie nazwane ziołami szwedzkimi przez szwedzkich lekarzy – dr Clausa (Klaus) Samst.

Mieszanina z różnymi ziołami leczniczymi była już znana od dawna w rodzinie szwedzkich pracowników służby zdrowia, ale została zapomniana. Renesans ziół szwedzkich został przeprowadzony przez Marię Treben, która zbadała „stary manuskrypt” Samsta, lekarz wyszczególniał skuteczność ziół na ponad 40 schorzeń. Maria Treben opublikowała przepis na miksturę w swojej książce „Zdrowie z Bożej apteki”, która wyjątkowo wyczerpała się z ponad ośmiu milionów egzemplarzy.

Jak działają zioła szwedzkie?

Jedną z głównych funkcji gorzkich ziół szwedzkich jest pobudzanie wydzielania soków trzustkowych i żołądkowych oraz łagodzenie przewodu pokarmowego. Tonik pobudza funkcje wątroby i pobudza wydzielanie żółci z wątroby, która służy do emulgowania lub rozkładania tłuszczu dietetycznego i czystego cholesterolu z organizmu. Posiadanie zdrowej wątroby poprawi ogólny proces trawienia i zapobiegnie wzdęciom oraz zapewni płynne wchłanianie składników odżywczych.

Inne korzyści zdrowotne ze stosowania ziół szwedzkich

 • Powodują wchłanianie rozpuszczalnych w tłuszczach witamin A, D, E, K.
 • Pomagają w utrzymaniu zdrowego poziomu cukru we krwi.
 • Zrównoważają apetyt.
 • Pomagają w eliminacji toksyn.
 • Pobudzają krążenie krwi.

Jak używać ziół szwedzkich

Mogą być stosowane, jako lek zewnętrzny lub używany doustnie do wewnętrznego leczenia. Mieszanka ziół szwedzkich stosowana na zewnątrz zalecana jest w celu łagodzenia bólu związanego ze stanem zapalnym stawów, do wcześniejszego gojenia się ran, owrzodzeń i ukąszeń owadów. Wewnętrznie zaleca się przyjmowanie nalewki w przypadku problemów z przewodem pokarmowym, czynności wydzielniczej trzustki w żołądku, zaparcia, wzdęcia, dyskinezy dróg żółciowych itp.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*