Wybieramy odpowiednie obuwie do squasha

Squash – sport nie dla leniwych

Squash jest dyscypliną sportową, której historia zaczyna się w Anglii, dzisiaj dyscyplinę tę uprawia się w 153 krajach  na wszystkich kontynentach. Od kilkunastu lat uprawia się ją również w Polsce. Do tej pory squash nie stał się dyscypliną olimpijską, chociaż od wielu lat światowe władze tej dyscypliną nie przerywają swoich starań.

Squash to gra dla dwóch osób, chociaż znana jest również wersja dla czworga graczy, a polega na naprzemiennym odbijaniu piłki o ścianę. Gracze zamknięci są w pomieszczeniu – klatce o rozmiarach 9,75 x 6,40 m, a gra toczy się na specjalnie przystosowanym korcie. Gracze używają specjalnych rakiet o wbudowanych elementach tłumiących drgania oraz 4 rodzajów piłek. W trakcie gry należy uderzać piłką o ścianę na tyle trudno, aby drugi z graczy miał jak najwięcej problemów z jej odbiciem.

Jakie buty do squasha?

Podobnie jak tenis ziemny, w squashu  najważniejsze są nogi. To gra, która aktywizuje całe ciało i zaledwie po paru minutach walki gracze zalewają się litrami potu. Największe obciążenie w trakcie gry spoczywa na rękach oraz stopach gracza. Dlatego właśnie dobrze dobrane buty, podkreślające dynamikę gracza, to połowa sukcesu.

Uczestnik gry w squasha musi nieustannie zmieniać pozycję, błyskawiczna zmiana pozycji  wymusza nieustanny taniec stóp, dlatego najważniejszym, oprócz rakiety oczywiście, elementem wyposażenia gracza w squasha są jego buty.

Buty do gry w squasha muszą być:

Tylko takie cechy zebrane w każdym pojedynczym egzemplarzu sportowego buta zapewniają sukces w tej grze.

Czym kierować się przy wyborze butów do squasha?

Dobre buty do squasha nie są tanie. Wiele marek do wyrobu swoich sportowych butów używa materiałów stosowanych choćby przez NASA. Najczęściej są to sprawdzone włókna sztuczne, skóra syntetyczna oraz guma. Zaawansowana technologia wyrobu tego obuwia wpływa na jego cenę. Buty do squasha dzielą się na męskie, damskie oraz dziecięce.

Intensywność i dynamika poruszania się uczestników gry powoduje, że nawet najlepsze buty, na poziomie zaawansowanym graczy, nie wytrzymują dłużej niż pół roku .Dlatego im gracz częściej bierze udział w treningach tym powinien zaopatrzyć się w lepsze buty.

Jak każde buty sportowe również te należy przetestować jeszcze w sklepie. Wykonać w nich kilka ćwiczeń, sprawdzić je w ruchu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*