Znajdź najlepszy rezonans magnetyczny w Warszawie. Dowiedz się gdzie wykonasz badanie!

Otrzymałeś od lekarza skierowanie na badanie rezonansem magnetycznym? Nie jesteś pewien do której placówki się udać i czy wykonasz tam badanie na NFZ? Spokojnie, z tego tekstu dowiesz się gdzie wykonać rezonans magnetyczny w Warszawie. Sprawdź, którym specjalistom warto zaufać i gdzie znajdują się ich placówki. Nie zwlekaj. Zrealizuj swoje badanie już dzisiaj. Jeżeli chodzi o zdrowie, to nie ma na co czekać!

Czym jest badanie rezonansem magnetycznym 

Obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego lub po prostu rezonans magnetyczny to nieinwazyjna metoda uzyskiwania obrazów wnętrza ludzkiego ciała. Dzięki badaniu rezonansem magnetycznym w Warszawie oraz innych polskich miastach, możliwa jest nieinwazyjna i nieszkodliwa dla organizmu ocena stanu wszystkich narządów wewnętrznych i tkanek. 

Rezonans magnetyczny jest niezwykle precyzyjny. Pozwala wskazać zmiany chorobowe w układzie mięśniowym i szkieletowym, a nawet w szpiku kostnym. Dzięki badaniu rezonansem magnetycznym można ocenić stan funkcjonowania naczyń krwionośnych i serca. Najczęściej takie badanie wykonuje się w diagnostyce profilaktycznej chorób ośrodkowego układu nerwowego oraz zmian nowotworowych.

Czy badanie rezonansem magnetycznym jest bezpieczne? 

Tak. Badanie jest całkowicie bezbolesne i wykonywane jest przez technika radiologii. Do badania nie ma konieczności rozebrania się, należy jednak pozbyć się wszelkich metalowych przedmiotów takich jak: biżuteria, pasek do spodni czy telefon komórkowy. Podczas badania trzeba przygotować się na zwiększone natężenie hałasu oraz konieczność pozostania nieruchomo podczas badania. W zależności od obszaru ciała poddanego rezonansowi magnetycznemu, badanie trwa od 20 do 60 minut. 

Gdzie wykonać rezonans magnetyczny w Warszawie? 

Na terenie Warszawy znajduje się wiele placówek medycznych, w których można wykonać badanie rezonansem magnetycznym. Do dyspozycji pacjentów są zarówno całkowicie prywatne kliniki jak i szpitale oraz placówki realizujące to badanie na podstawie skierowania na Narodowy Fundusz Zdrowia. 

Wybierając miejsce, w którym poddamy się badaniu rezonansem magnetycznym w Warszawie, warto wcześniej zapoznać się z opiniami innych pacjentów dotyczących danego miejsca. Należy także, przed poddaniem się badaniu uzgodnić z recepcją placówki wszelkie formalności dotyczące badania, tzn. Jakie dokumenty wziąć ze sobą w dniu badania, jak przygotować się do badania, czego nie zabierać na badanie. 

Godne polecenia są placówki rezonansu magnetycznego w Warszawie przy ul. Marynarskiej 13, Wolskiej 37 i Gdyńskiej 1/3 w Wołominie pod Warszawą. Wszelkie szczegóły techniczne dotyczące terminu badania, najlepiej zawsze uzgadniać telefonicznie z daną placówką. Jeśli szukasz miejsca, w którym wykonasz rezonans magnetyczny w Warszawie, prywatnie lub na NFZ, koniecznie odwiedź jedną z placówek Tomma: tomma.com.pl. Wykwalifikowana kadra lekarzy-specjalistów i techników radiologii dołoży wszelkich starań, aby badanie było dla Ciebie komfortowe i przebiegło sprawnie. Skontaktuj się z placówką w celu umówienia wizyty już dzisiaj!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*