Były prokurator generalny Holder kończy analizę Ubera; czy będzie ona publiczna?

Po tym, jak była inżynier Susan Fowler opublikowała na swoim blogu post opisujący liczne przypadki dyskryminacji seksualnej i molestowania podczas pracy w Uberze, firma wiedziała, że musi przeprowadzić dochodzenie i zareagować w odpowiedni sposób. Zwróciła się więc do człowieka, który był niegdyś najlepszym prokuratorem w Ameryce, byłego prokuratora generalnego USA Erica Holdera i Tammy Albarran, jego partnerki w firmie prawniczej Covington & Burling.

Axios donosi, że Holder zakończył już swoje dochodzenie, a jego wyniki mogą zostać przedstawione szefom Ubera jeszcze w tym tygodniu. Więc co znalazł Holder? I czy jego ustalenia zostaną upublicznione?

Trzeba wiedzieć, kiedy trzymać…

Bombardujący wpis na blogu Fowler został opublikowany 19 lutego, a Uber zatrudnił Holdera zaledwie dwa dni później. Od tego czasu, jak donosi Fast Company, zespół Holdera zbierał dane i informacje od „setek pracowników”, aby stworzyć dokładny profil kultury organizacyjnej Ubera. Śledztwo miało zakończyć się pod koniec kwietnia, ale zostało przedłużone do końca maja, aby Holder mógł przeprowadzić wywiady z kilkoma kluczowymi osobami w firmie, w tym z kierownictwem działu kadr.

Oprócz opowieści o konkretnych przypadkach molestowania, w tym o tym, że jej kierownik zaproponował jej seks już pierwszego dnia, Fowler opisała liczne inne przypadki molestowania i dyskryminacji innych pracownic, z których wszystkie zostały zgłoszone pracownikom działu kadr, a żaden nie został odpowiednio zbadany ani nie podjęto w stosunku do niego żadnych działań. Holder został zatrudniony nie tylko po to, by przyjrzeć się konkretnym zarzutom Fowler, ale by przeanalizować kulturę korporacyjną Ubera jako całość.

…i wiedzieć, kiedy spasować

Według Axios, Uber zaplanował spotkanie wszystkich pracowników na 6 czerwca, aby omówić ustalenia Holdera z pracownikami, ale pełny raport prawdopodobnie nie zostanie ujawniony publicznie ani pracownikom. Najprawdopodobniej wszystkie szczegóły raportu zostaną przekazane tylko zarządowi Ubera, w tym Ariannie Huffington, Billowi Gurleyowi i Davidowi Bondermanowi.

I nawet data 6 czerwca może zostać przesunięta. Niestety, matka prezesa Ubera Travisa Kalanicka zginęła w weekend w wypadku na łodzi, w którym ucierpiał również jego ojciec. Nie wiadomo, czy spotkanie w sprawie raportu Holdera zostanie przesunięte, aby pomóc pogrążonemu w żałobie Kalanickowi, podobnie jak dokładne szczegóły jego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *