Ostrzeżenie: Nie maluj nielegalnie krawężnika na zewnątrz swojego biznesu

Jeśli chodzi o miejskie firmy, walka o zapewnienie klientom parkingu jest często najeżona lokalnymi, stanowymi i federalnymi ograniczeniami i wymaganiami, nie wspominając już o lokalnej polityce. Jednak firmy mogą wyciągnąć lekcję z małego biznesu w Albuquerque, który zignorował proces uzyskiwania pozwoleń i po prostu pomalował krawężnik przed swoimi drzwiami, aby wyznaczyć strefę załadunku.

W większości miejsc istnieją konkretne zasady i przepisy dotyczące tego, kiedy krawężnik może być pomalowany w celu wyznaczenia konkretnego rodzaju parkingu lub zakazu parkowania. Czerwone krawężniki oznaczają zakaz parkowania, żółte krawężniki są dla stref załadunku, a białe krawężniki są dla parkingowych lub odbioru i upuszczania pasażerów.

Malowanie własnego krawężnika

Firmy, które potrzebują stref załadunku lub stref odbioru/odbioru pasażerów muszą wystąpić do władz lokalnych o prawo do umieszczenia tych ograniczeń parkingowych na ulicach publicznych. Generalnie nie mogą one legalnie malować własnych krawężników, ani płacić za to osobom trzecim. Zazwyczaj władze lokalne wymagają, aby firma zapłaciła za instalację, jak również opłatę za roczną konserwację.

Kiedy jedna z firm w Albuquerque pomalowała swój własny krawężnik, miasto zareagowało na skargi innych lokalnych firm i podjęło działania. Mimo że miasto usunęło samodzielnie pomalowany krawężnik, nie podjęto żadnych działań karnych przeciwko biznesowi. Miasto stwierdziło, że jeśli firma ponownie pomaluje krawężnik, zostanie obciążona normalnymi opłatami za posiadanie strefy załadunku.

Niezbyt dobrosąsiedzkie zachowanie

Podczas gdy firma z Albuquerque ma do czynienia tylko z niewielkim klepnięciem w nadgarstek, jeśli można to nawet tak nazwać, nigdy nie jest dobrym pomysłem naruszanie praw, które wpływają na sąsiednie firmy. Małe firmy, w szczególności, często polegają na publicznie dostępnych zasobach, takich jak parkingi uliczne.

Zabranie parkingu na ulicy zagraża egzystencji małych firm, które są uzależnione od klientów potrzebujących pobliskiego parkingu. Robiąc to nielegalnie, zwłaszcza gdy opłaty są niższe niż kilkaset dolarów, jest bardzo prawdopodobne, aby przyciągnąć gniew innych właścicieli firm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *