Sezon ślubny dla małych firm: 3 porady prawne

Letni sezon ślubny już nadszedł i niezależnie od tego, czy jesteś fotografem, muzykiem, florystą czy szefem kuchni, nadszedł czas, aby zarobić. Śluby i usługi weselne mogą być wyjątkową okazją biznesową, a jednocześnie mogą stanowić pewne unikalne wyzwania prawne dla sprzedawców.

Więc oto trzy wskazówki, jak zachować to zabawa, opłacalne i legalne w tym sezonie ślubnym.

1. Dyskryminacja ślubna po orzeczeniu w sprawie małżeństw osób tej samej płci

Jednym z wątków debaty na temat małżeństw homoseksualnych było to, czy firmy mogą wstrzymać usługi ślubne od par tej samej płci w oparciu o ich przekonania religijne. Teraz, gdy sprawa została rozstrzygnięta przez Sąd Najwyższy, jak wygląda sytuacja prawna w zakresie odmowy świadczenia usług ślubnych parom tej samej płci?

Podczas gdy prawo federalne nie zabrania konkretnie firmom odmowy obsługi par tej samej płci na podstawie ich orientacji seksualnej, wiele stanów uchwaliło własne ustawy o prawach obywatelskich, które mogą zabraniać właścicielom firm dyskryminowania par homoseksualnych, a piętno w mediach społecznościowych za odmowę obsługi może być gorsze niż kary cywilne.

2. Małżeństwo gejowskie dobrodziejstwem dla małego biznesu

Bez względu na przekonania religijne, małżeństwa gejów może być wielki dla dolnej linii. Z więcej ludzi się ożenić, a ślub we wszystkich 50 stanach teraz, to tylko oznacza więcej klientów i więcej możliwości, aby zabłysnąć. Małżeństwo w Ameryce jest 80 miliardów dolarów przemysłu, i to tylko coraz większe.

3. Praca na weselu? Jak uniknąć pozwu?

Od fotografów do krawcowych i planistów do właścicieli lokali, jeden ślub może korzystać z wielu różnych dostawców, z wieloma umowami o świadczenie usług w grze. Powinieneś być świadomy nie tylko własnych wymagań prawnych, ale także tych innych dostawców usług ślubnych, jak również. Na przykład, czy późne zamknięcie w miejscu oznacza, że fotograf musi trzymać się do ostatniego dzwonka? Dowiedz się, zanim pójdziesz.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania prawne w kierunku sezonu ślubnego, uzyskać odpowiedzi od doświadczonego prawnika handlowego dzisiaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *